Karamamba Yağı Ürün Görseli

Sakalın cilde olan etkisi

SAKALINDA YAĞ VE HURDA OLUŞUMU

Sakalınızın neden acı verici olabileceğinin ortak bir nedeni, sakallı saçları dökerek yağ ve artık birikiminiz olmasıdır. Bu birikim, düzgünce temizlenmedikçe cildinizde ve yüzünüzdeki saçlarında kalacak ve kaşınma ve hatta “sert sakal” hissi yaşatacaktır. Sakaldan yağ birikimini ve pisliği etkili bir şekilde nasıl kaldırabilirsin?

Düzenli saç şampuanı, vücut yıkama veya sabun yerine sakalınıza açıklık kazandıran bir sakal şampuanı kullanın. Niye ya? Yüzünüzdeki saçlar kafanızdaki tüylerden çok daha hassas olduğu için sert vücut yıkamaları, düzenli saç şampuanları veya sabunlar sakalınızı doğal kuru koruyucu yağlardan ayırarak kuru ve kırılmaya ve sakal uçlara karşı savunmasız bırakacaktır .

Sakal ve Şirket açıklayıcı sakallı şampuan, çay ağacı yağı sayesinde eksfoliyasyon oluşumunu önlemek ve özendirmek için formüle edilmiştir. Nemlendirici sakal kremi takibi yapın.

SAKALINI KIRPMAMAK

Sakalınızı kırpmak güzel ve temiz görünmesini isterseniz mutlaka zorunludur, ancak büyümeye çalışırken sakalınızı düzeltmenin de önemli olduğunu biliyor muydunuz? Sakalınızın büyüdükçe şekillendirilmesi şekiller, yanaklarda sakal yamalıkları gibi sık görülen sorunları önlemenize yardımcı olur.

SICAĞINIZI SAKALINIZI YIKARKEN KULLANMAK

Sıcak bir duş almak cazip gelebilir, ancak cildiniz veya saçlarınız için asla iyi değildir. Sıcak su cildinizi kurutur ve sakal kepeklenmeye neden olan tahrişe ve pul pulluğuna neden olur .

SAKALINIZI KURUTMAK İÇIN YÜKSEK ISI SAÇ KURUTMA MAKINESI KULLANMA

Yüksek ısı saç kurutucuları, düz demirler ve kıvrımlı tıraşlar sakalınızda kullanılmamalıdır; çünkü ısı, yüz tüylerinin kolayca kırılmasına neden olabilir. Cildiniz ve saçınız söz konusu olduğunda, her zaman güvenli bir şekilde kullanın ve tahrişe karşı korumak için ılık veya soğuk su kullanın.

SAKALINDA SAKAL YAĞI KULLANILMIYOR

Sakal yağı kullanmak sakalınız için hayati önem taşır çünkü saçları yumuşatır ve sakalınıza vitamin ve besinler ekler.

KALITELI SAKAL TARAK KULLANMIYOR

Sakalınızı büyütme söz konusu olduğunda, Kent markası gibi yüksek kaliteli bir sakal tarağına yatırım yapmayı öder. Niye ya? Yüz tüyünüz kafanızdaki tüylerden çok daha hassas olduğundan ve ucuza yapılmış bir ahşap sakallı tarak yüzünüzdeki saçlarını parçalayacak ve kıracaktır.

Sakalınızı nemlendirmenin en iyi yolu, tamamen doğal bir sakal yağı uygulamak ve sonra sakalınıza bir Kent sakal tarağı ile tarayarak dağıtmaktır.

SAKAL KEPEĞİ

Sakal kepeği, kuru, tüysüz derinize sahip olduğunuzda seboreik dermatit (tahriş olmuş, yağlı cilt), sakalınızdaki yağ ve artık birikimi ve derinin tahriş olmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur.

YENİ SAKAL BÜYÜMEKTEN SAKAL KAŞINTISI

Bir sakal yetiştirmenin ilk aşaması, birçok erkeğin en iyi aşamalardan biri olabilir. İlk kabarcık büyüdüğünde, yeni saç büyümesi yüzünüz muhtemelen kaşınır. Bu normaldir ve sakallı şampuanı düzenli olarak sakalınızı ve yüzünüzü birikintiden uzak tutmak için kullanmanız rahatlayabilir. Sakalınızı şampuanladıktan sonra yumuşak tutmak için doğal bir sakal yağı uygulayın.

Bu aşamada sakalınızı çizmeye teşvik edin, çünkü aşırı çizilmeler cildinizi tahriş eder ve muhtemelen sakal tüyleri ve sakalı kepeklerine neden olur.

MEVSİMSEL KURULUK

Kuru cildiniz zaten varsa, mevsimlik kuruluklar sakalınızı normalden daha kuru ve daha kaba hissetmelerine neden olabilir. Soğuğa, kışın havaya ve aşırı ısınmış odaya maruz kalmak, kaşındırıcı cildin ortak bir nedenidir.

İÇTEN İÇE YÜZ SAÇLARI

Sakal ağrısının ortak bir nedeni, özellikle de sakal yetiştirmeye ilk başladığınızda, içe çekilen tüyler gerçek bir sıkıntı olabilir. İç tüyleri bir cımbızla hafifçe çıkarın ve alanı temiz tutun.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )